Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom zapewniamy profesjonalne doradztwo w kompleksowych wykończeniach kamieniarskich. Naszym zadaniem jest pomóc Państwu na każdym etapie zamówienia od odnalezienia niepowtarzalnego wzoru, po produkcję i montaż gotowego elementu, który z pewnością Państwa usatysfakcjonuje.
Gwarantujemy solidność i rzetelność wykonania indywidualnego zamówienia, w zależności od wymagań zleceniodawcy. W pełni dostosujemy się do Państwa koncepcji realizacji określonych projektów.

 • parapety,
 • elewacje,
 • blaty,
 • posadzki,
 • okładziny ścian,
 • okładziny tarasów,
 • schody wewnętrzne,
 • schody zewnętrzne,
 • kabiny prysznicowe i brodziki,
 • elementy kamienne kominków,
 • wanny,
 • kule obrotowe,
 • rzeźby,
 • kamienie ogrodowe.

Materiały

Granit
to lita, skała magmowa. Ma budowę jawno-krystaliczną na skutek środowiska głębinowego w jakim powstawała. Przybiera różne barwy: szarą, biało-różową, zieloną, czerwoną, czarną itp. Ze względu na bardzo dobre parametry fizyko-mechaniczne (np. duża odporność na ścieranie), łatwą dostępność dużych bloków oraz walory estetyczne jest używany jako kamień nagrobny, budowlany i dekoracyjny.
Marmur
to skała metamorficzna, powstała z przeobrażenia wapieni. Składa się głównie z krystalicznego kalcytu i dolomitu. Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Ze względu na bogatą, ciepłą i ciekawą kolorystykę często jest stosowany w budownictwie jako eleganckie okładziny różnych powierzchni. Z powodu dość słabych właściwości fizyko-mechanicznych marmurów preferuje się wykorzystywanie ich wewnątrz budynków w krajach o zimnym klimacie.
Trawertyn
to porowata skała osadowa składająca się głównie z kalcytu i aragonitu. Przyjmuje zwykle białą barwę, często z uwarstwieniami koloru żółtego, kremowego lub czerwonego. W większości przypadków w strukturze występują pustki powietrzne, które charakteryzują trawertyny. Jest używany jako ozdobny materiał budowlany do okładzin ściennych wewnątrz budynków.
Kamień polny
Kamień Polny, jako produkt naturalny, charakteryzuje się wysoką niejednorodnością, tak w zakresie wybarwienia, kształtów, jak i swoich właściwości. Bardzo odporny na ścieranie i zarysowania, jego struktura pozwala również na wykonanie elementów polerowanych. Kamień doskonale nadaje się zarówno do wewnątrz pomieszczeń - ściany, podłogi, schody, filary, kominki , jak i na zewnątrz budynków – tarasy, schody, elewacje, kominy, grille itp. Wykorzystujemy jako lastry o nieregularnych wymiarach o grubości od 2 cm do 5 cm, przy zachowaniu płaskiej, równej i wygodnej w użytkowaniu powierzchni.
Onyks
to kamień półszlachetny, ozdobny o bogatej kolorystyce i wzornictwie. Posiada właściwości foto-przepuszczalne. Stosowany w budownictwie głownie jako element dekoracyjny.
Piaskowiec
to średnioziarnista, zwięzła skała osadowa powstała w wyniku scementowania ziaren kwarcu, skaleni, miki oraz okruchów innych skał i minerałów Przyjmuje różne zabarwienia od szarego żółtego, czerwonego po białe. Piaskowce są zwykle relatywnie miękkie zwłaszcza tuż po wydobyciu, natomiast po wyschnięciu twardnieją. Materiał jest łatwy w obróbce i z tego względu od wieków jest stosowany element konstrukcyjny lub zdobniczy.
Aglomarmur
to produkt przemysłowy wynikający z kombinacji 95% marmuru naturalnego oraz żywicy poliestrowej w charakterze łącznika o doskonałych właściwościach fizyczno - mechanicznych. Daje to możliwość tworzenia, powielania wzorów i kolorów, co ma szczególne znaczenie przy planowaniu aranżacji wnętrz.
Quarzite
to granit o jednorodnej kolorystyce bez większych widocznych żyłek czy drobinek. Bardzo odporny na ścieranie i zarysowania, polerowany granit tego typu ma lustrzany połysk.

Kolory