„Płyta kamienna izolowana termicznie”

Wytwarzana jest z kamienia naturalnego o  wysokim stopniu czystości oraz aerożelu, który to jest nanoporowaty i składa się w ponad 90% z powietrza. Dzięki zastosowaniu takiego składnika jak aerożel, płyta kamienna wyróżnia się niską wartością współczynnika przewodzenia cieplnego, co wpływa na zmniejszenie strat ciepła oraz jest przyjazna dla środowiska.

Za sprawą swojej budowy opartej na nanotechnologii, produkt wyróżnia się nie tylko wysokimi właściwościami izolacyjnymi, co niewątpliwie jest istotne podczas doboru materiałów stosowanych przy dociepleniach obiektów, a także elementów wykończeniowych wewnątrz budynków. Zastosowanie płyty kamiennej z zintegrowaną warstwą izolacyjną wykonaną z aerożelu pozwala na uzyskanie wykończeń kamieniarskich posiadających wysokie walory estetyczne, będących zarazem izolacją termiczną.

Płyta kamienna izolowana termicznie znajduje zastosowanie we wnętrzu jak i na zewnątrz budynku w postaci okładzin takich jak  posadzki, parapety, progi, ościeżnice, stopnie i cokoły .